Oliwy od 50 zł do 100 zł

 • Toskańska oliwa extra vergine klasy superiore wyprodukowana zgodnie z bardzo rygorystycznymi standardami jakości grupy Laudemio, nawiązującymi do praktyki selekcjonowania oraz przetwarzania najlepszej części zbiorów na użytek arystokracji. Oliwa pochodzi z posiadłości rodziny Pierazzuoli, ze wzgórza Montalbano. 
 • Odpowiedni moment zbioru, zgodny z kilkupokoleniowym doświadczeniem rodziny Altobelli, a także dobrze dobrane proporcje między owocami szczepów Gentile di Chieti i Coratina rosnącymi na wybrzeżach Adriatyku są głównymi przyczynami, dla których odżywcza i delikatna oliwa Metope ma zadziwiająco harmonijny smak. Pasuje...
 • Sycylijska oliwa extra vergine z ekologicznej plantacji, nagrodzona w wielu międzynarodowych konkursach. Owoce wykorzystane do jej produkcji pochodzą z bardzo różnorodnej gamy szczepów oliwnych. Niektóre drzewa plantacji mają nawet 800 lat. Cechuje ją niezrównanie niska kwasowość - najczęściej poniżej 0,1% - oraz...
 • Wyselekcjonowana partia sycylijskiej oliwy extra virgin z ekologicznej plantacji Pianogrillo. Pochodzi z parceli 34 o glebie typu "cru", który porastają drzewa oliwne drogocennego szczepu Tonda Iblea. Nagrodzona w wielu międzynarodowych konkursach. Ma niezrównanie niską kwasowość - najczęściej poniżej 0,1% - oraz...
 • Oliwa extra vergine najwyższej klasy, chowająca w sobie bogactwo aż 6 szczepów oliwnych rosnących nad najczystszym jeziorem we Włoszech. Wyprodukowano ją z niepełnie dojrzałych owoców, dzięki czemu ma podwyższony poziom antynowotworowych polifenoli i nieco pikantny smak.
 • Wyważona mieszanka owoców ze szczepów  Moraiolo (60%), Frantoio (20%), Leccino (10%) i Pendolino (10%) oraz nieprzerwany proces doskonalenia uprawy i przetwórstwa sprawiło, że oliwa z Castello Sonnino ma bardzo przyjemne właściwości smakowe.
 • Do produkcji toskańskiej oliwy Gonelli Olive Nero z serii Le Selezioni użyto w pełni dojrzałych, czarnych oliwek szczepów Leccino i Pendolino. Dzięki temu oliwa ma bardzo łagodny, nieco słodkawy, a jednocześnie pełny smak z migdałowo-warzywną nutą oraz złocisty kolor ze szmaragdowymi refleksami.
 • Produkowana przez rodzinę Gonelli oliwa extra vergine z serii Grand Cru posiada certyfikaty DOP i BIO. Proces jej tłoczenia wyklucza kontakt z powietrzem, a także spełnia regionalne standardy PGI. Znany od średniowiecza, w pełni zmodernizowany młyn Santa Tea daje oliwę o intensywnie zielonym kolorze i bardzo...
 • Dzięki pracy właścicieli gospodarstwa San Michele a Torri można skosztować takiej oliwy z oliwek, jaką produkowało się od wieków, według tradycyjnych technik tłoczenia i przechowywania, a jednocześnie mieć pewność najwyższej jakości zgodnie z nowoczesnymi standardami produkcyjnymi. 
 • Wyważony charakter oliwy Aureum to nie tylko zasługa doboru najwłaściwszego momentu zbioru i zastosowania tradycyjnych metod tłoczenia na zimno. Do jej produkcji użyto tylko jednego szczepu oliwnego - Gentile di Chieti. Dzięki temu można się cieszyć pełnym, ale też delikatnym smakiem i aromatem, który pasuje do...
 • Klasyczna mieszanka szczepów Frantoio i Leccino. Ma złocisto-zielony kolor oraz delikatny smak z nutką przyjemnej goryczki, która przywodzi na myśl oliwki we wczesnej fazie dojrzewania.
 • Mieszanka szczepów Peranzana, Carbonella i Leccino. Oliwa gęsta, niefiltrowana o złocisto-zielonym kolorze oraz delikatnym smaku, z nutką przyjemnej goryczki, która przywodzi na myśl nie do końca dojrzałe oliwki.
 • Oliwa gęsta, niefiltrowana. Gradassi D'Autunno Novello ma kwasowość ok. 0,3 i wysoką ilość antymutagennych polifenoli (150mg/100g). Ma piękny szmaragdowy kolor i intensywny smak typowy dla nie do końca dojrzałych oliwek.
 • Znakomity specjał z serca Toskanii od jednego z najlepszych producentów oliwy z oliwek w regionie. Rodzina Pierazzuoli to  producent oliwy w ekskluzywnym pakcie jakości Laudemio, od lat dostarczająca na rynek bardzo wysokiej klasy oliwę. Kawałki sera pecorino w zalewie oliwy z oliwek extra vergine to wyborna...
 • Sycylijska oliwa z platacji Pianogrillo. Ekonomiczna alternatywa dla osób, które pragną poprawić parametry zdrowotne swojej codziennej kuchni, a zwłaszcza dań poddawanych obróbce termicznej. Późne zbiory dojrzałych owoców stanowią o jej delikatnym charakterze, na końcu jednak wyczuwalna nuta szlachetnej goryczki.